מה זה גולגולת הדקה - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 16:24, 11 ביוני 2013

  מה זה גולגולת הדקה

  השב
 • 15:35, 24 ביוני 2013

  יואב שלום,

  הלכת הגולגולת הדקה מטילה אחריות על מזיק בגין נזקים שאינם צפויים מראש הנובעים מאיזושהי חולשה גופנית ייחודית לניזוק. במצב דברים זה המזיק לא יכול לטעון כי אינו אחראי משום שלא חזה את שיעור או אופי הנזק שגרם לניזוק עקב מעשה העוולה. במילים אחרות- המזיק חייב לקבל את הניזוק כמות שהוא, על חולשותיו המיוחדות.

  מקווה שעזרתי..

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם