פיצוי על אובדן ימי עבודה בגלל נקע - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 10:47, 16 ביולי 2013

  עיקמתי את הרגל בבריכה ואמרו לי שיש לי נקע. לא הלכתי 5 ימים לעבודה רק אחרי שהנפיחות ירדה קצת. האם הנהלת הבריכה אמורה לפצות אותי על אובדן ימי עבודה או שזה הכל עליי?

  השב
 • 12:32, 21 ביולי 2013

  ירון שלום,

  הנהלת הבריכה אינה אמורה לפצות אותך באופן אוטומטי ואינה חב בגין כל נזק שהןא.

  במידה והפגיעה שאתה מתאר נגרמה עקב התרשלות של מפעילי הבריכה או בעליה, תוכל לפעול בדרך של נקיטת הליכים משפטיים או ניסיון לניהול מו"מ מחוץ לכתלי בית המשפט.

  בכל מקרה אציע לך להתייעץ עם עו"ד שהתמחותו בנזיקין.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם