פגיעת גוף במכון כושר - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 22:28, 27 באוגוסט 2013

  נפלתי במעבר בין המלתחה והסטודיו לפני השעור עקב התקלות במתעמלת אחרת סבלתי מכאבים ו" מתעמלים טובים" הרימו אותי והושיבו אותי על כסא למרות בקשתי לא לגעת בי הביטוח של המקום לא רואה אחריות לפגיעתי. עברתי שבר בירך ונאלצתי לעבור ניתוח של החלפת ירך האם אפשר לתבוע על חוסר נוהל טיפול בפצוע? האם אפשר להוכיח שתזוזת השבר שלי נבעה מהרמתי מהרצפה? כי יתכן והניתוח היה יותר פשוט: מסמרים ולא החלפת ירך

  השב
 • 09:26, 29 באוגוסט 2013

  יעל שלום,

  שאלתך נוגעת לתחום ההיפותטי של מה היה קורה אילו דברים היו קורים אחרת...
  על פניו, סיפור מקרה התאונה אינו מצביע על אחריות נזיקית של בעלי הסטודיו, וגם ברור גם שלמתעמלים שהרימו אותך לא היה את הידע והמומחיות לאבחן ממה את סובלת. על כן סביר שהעזרה הראשונה שניתנה לך על ידם אף היא אינה עולה כדי התרשלות.
  מכל מקום, השאלה של החמרת הפציעה, ככל שהיתה כזו, היא בגדר שאלה שברפואה, המוכחת על פי הפרקטיקה המשפטית באמצעות חוות דעת מומחה.
  ככל שאת מעוניינת להרחיב את הבדיקה בעניין, אציע לך לפנות הן לעו"ד והן לרופא אורטופד שיחווה את דעתו בעניין.
  בנוסף רצוי לבדוק אם היה גורם נוסף, כגון מים או חומר מחליק אחר שהביא לנפילתך, שכן במקרה כזה, תוכלי להפנות את תביעתך בגין מלוא הנזק כנגד בעלי או מפעילי הסטודיו.

  החלמה מהירה!

  תגובה
 • 23:51, 29 באוגוסט 2013

  תודה על תשובתך
  המעבר שבו נפלתי הוא צר ובצד עומד באופן קבוע ארגז להחזרת מגבות
  האם מעבר צר וצפןף יכול לשמש עילה לרשלנות מקום שמקיים חוגי ספורט ומכיל הרבה מתעמלים?

  תגובה
 • 08:57, 9 בספטמבר 2013

  יעל שלום,

  במידה והמעבר מהווה סיכון של ממש בשעת עומס, ייתכן וניתן יהיה לבסס טענת רשלנות.

  יש מקום לבחון תמונות של המקום, גם בשעת עומס.

  רצוי שתפני לייעוץ משפטי ע"י עו"ד המתמחה בנושא.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם