תאונה עם אופניים שאני לא זוכרת מה קרה בה - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 20:05, 10 בספטמבר 2013

  רכבתי על אופניים ,מצאו אותי פצועה בכביש ליד השוליים,אני לא זוכרת מה קרה,לא היו עדים שראו מה קרה. האם תביעה כזו יש לה סיכוי? האם בכל מקרה אני זכאית לפיצוי על נזק גוף? האם ניתן להוכיח פגיעת רכב ואיך? האם זה מקרה לעו"ד נזיקין או עו"ד בתחום ספציפי?

  השב
 • 07:48, 12 בספטמבר 2013

  יעל בוקר טוב,

  המקרה המתואר בשאלתך נשמע סבוך למדי על מנת שניתן יהיה לתת תשובה במסגרת הפורום. עלייך לעשות כל מאמץ על מנת לבדוק כיצד התרחשה התאונה, שכן הדינים החלים על תאונת פגע וברח שונים לחלוטין מאלה החלים על תאונה שהתרחשה כתוצאה מהתקלות האופניים במפגע כלשהו בדרך.
  אשמח לסייע לך אם תפני למשרדנו בעניין.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם