פיצוי על החלקה ממתקן כושר - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • איריס

  נשלח ע"יאיריס 12:37, 23 בינואר 2013

  אני שוכרת יחידת דיור במושב. כשליד המועדון של המושב התקינו "חדר כושר". התאמנתי על המתקנים ומאחד המתקנים החלקתי וקיבלתי מכה חזקה בסנטר ובשיניים. הסנטר התנפח מהמכה ואחת השיניים החותכות כואבת לי מאוד. מי אמור לפצות אותי על הטיפול אצל רופא השיניים? המושב?

  השב
 • 20:34, 23 בינואר 2013

  היי איריס,

  מעובדות המקרה המפורטות בשאלתך, אני מבין שמדובר במתקן "חדר כושר" מהסוג המותקן בפארקים ושטחים ציבוריים.

  בהנחה שזהו המקרה, הגורם אשר מתקין את אותם מתקנים הוא בד"כ המועצה האזורית שאליה משתייך המושב וזהו גם הגורם המתאים שכנגדו יש להגיש תביעה.

  חשוב לציין שאחריותה של הרשות המקומית אינה מוחלטת במקרים מסוג זה וכי עלייך נטל ההוכחה להראות כי זו לא עמדה בחובת הזהירות שהיא חבה כלפייך כתושבת המושב.

  אני מציע לך להתייעץ עם עו"ד המתמחה בדיני נזיקין לצורך בחינת סיכוייך.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם