נפילה בעקבות התנגשות עם כלב - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אירנה

  נשלח ע"יאירנה 12:45, 3 באוקטובר 2013

  שלום רב, לפני 5 שנים הבן שלי שהיה בן 13 הלך בחצר היישוב עם עוד ילדים. 3 כלבים רצו מולם ואחד התנגש בבן שלי והפיל אותו לאחור על הגב. כתוצאה מהנפילה הוא סדק את הגולגולת והיו לו שטפי דם במוח , הוא אושפז ל5 ימים ואחר כך שוחרר עם הגבלות לחודשיים. עד היום הוא מאוד סובל מכאבי ראש. לציין ,הילד היה נכה (הולך בצליעה) לפני הפגיעה, הכלב כבר לא ביישוב, האם יש מקום לתביעה ואת מי?

  השב
 • 11:48, 6 באוקטובר 2013

  אירנה שלום,

  שאלתך חסרה פרטים רבים כגון זהות הבעלים של הכלב (ככל שכלל יש לו בעלים). במידה התשובה חיובית ניתן לתבוע את הבעלים אשר התיר לכלב להסתובב באופן חופשי במרחב הציבורי. כמו כן, במקרים מסוימים ובמידה ומדובר בכלבים משוטטים, ניתן יהיה לתבוע את הרשות המקומית, וזאת במידה וניתן להוכיח כי זו כשלה מלפקח ולמנוע את שוטטות הכלבים ביישוב. כמובן שבמקרה זה יש לבדוק האם הרשות היתה מודעת לבעיה ואילו פעולות נעשו על ידה על מנת למנוע מקרים כגון אלה.

  סוגיית נכותו הקודמת של בנך רלוונטית רק לשאלת גובה הנזק ולא לעצם האפשרות להגיש תביעה.

  אשמח לשוחח איתך על העניין אם תצרי קשר עם משרדנו.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם