פרטים אחרי הגשת תביעה בבית משפט - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • נתי

  נשלח ע"ינתי 19:33, 5 בנובמבר 2013

  שלום העורך דין שלי הודיע שהגיש את התביעה בבית משפט השאלה היא : 1) מתי מעודכנת התביעה בבית משפט ומקבלים מספר תיק 2 ) מתי מגישים הצד השני ממכתב הגנה 3 ) האם בית משפט קובע זמן לדיון ומתי ?

  השב
 • 13:58, 17 בנובמבר 2013

  נתי שלום,

  1. מספר התיק ניתן כבר במועד הגשת התביעה.
  2. בהתאם לסוג התביעה. ככלל בסדר דין רגיל לנתבעים נתונה תקופה בת 30 יום לצורך הגשת כתב הגנה.
  3. בית המשפט קובע מועד דיון בהתאם לצורך ולאילוצים ביומנו.

  בהצלחה בתביעתך!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם