נשיכת כלב במסגרת חלוקת פליירים בהתנדבות - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 13:11, 8 בנובמבר 2013

  שלום רב ננשכתי על ידי כלב במושב עזריה , כאשר הייתי בחלוקת פליירים במסגרת עבודה התנדבותית שאני מבצע הפצע בהתחלה אמנם דימם הלכתי באופן מיידי לקבלת טיפול רפואי , מרוב הבהלה אפילו לא שאלתי לשמו של בעלי הכלב כשהוא היה נמצא לידי כשחזרתי לשם וביקשתי פרטים מלאים כגון פנקס חיסונים של הכלב שם בעל הכלב כתובת מדויקת נתקלתי מבעלי הבית בבושת פנים כי שמשיג גבול וגורשתי בבושת פנים השאלה למרות שניגשתי להביא פלייר ונכנסתי לתת אותי אישית לבעל הבית האם יש כאן עילה לתביעה או בגלל שזו השגת גבול לוותר ולהניח

  השב
 • 14:07, 17 בנובמבר 2013

  דני שלום,

  מסיג גבול אכן אינו זכאי לקבלת פיצוי בגין נזקי נשיכת כלב. יחד עם זאת , נראה לי שהמקרה שלך דורש בירור עובדתי מעמיק, שכן כניסתך לחצרים של בעלי הכלב נעשו לצורך עבודתך ולא תוך הסגת גבול לשם ביצוע מעשה בלתי חוקי.

  רצוי שתפנה לעו"ד הבקיא בדיני הנזיקין.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם