קרע ב-2 רצועות הרגל במשחק כדורגל - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 00:34, 14 בנובמבר 2013

  קרעתי 2 רצועות במשחק כדורגל חובבני עברתי ניתוח והרופא שניתח אמר לי שזה בין 10 ל19 אחוז נכות האם אני יכול לבקש מביטוח לאומי מענק חד פעמי?

  השב
 • 14:00, 17 בנובמבר 2013

  תוכל לפנות לביטוח הלאומי בדרישה לדמי תאונה, בהנחה שאתה עומד בקריטריונים הקבועים בחוק. אין מדובר במענק, כי אם בפיצוי בשיעור 75% בגין ימי העבודה שהפסדת.

  בהצלחה!

  תגובה
 • 19:18, 17 בנובמבר 2013

  מה הם הקריטריונים הקבועים בחוק?:

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם