נפילה בבית אבות גרמה לשבר בעצם ירך ובשורש כף היד - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • סוזן

  נשלח ע"יסוזן 10:57, 1 בדצמבר 2013

  אימי חוסה בבית אבות.לפני מס' חודשים היא נפלה שם וכתוצאה מכך שברה עצם ירך ואת שורש כף היד.עברה אישפוז ניתוח ושיקום ולאחר חודשיים חזרה לאותו מקום.עד היום לא חזרה להתניידות מלאה כמו לפני הנפילה והרופאים צופים שגם לא תחזור. האם אנחנו יכולים לתבוע את חברת ביטוח של בית האבות בתביעת נזיקין,? ומה סיכויי ההצלחה? תודה

  השב
 • 12:34, 1 בדצמבר 2013

  סוזן שלום,

  אפשרות התביעה וסיכויי ההצלחה תלויים במידה רבה בנסיבות שהביאו לקרות התאונה והתנהלות צוות בית האבות עובר להתרחשותה, והכל כמובן בהתחשב במצבה התפקודי של אימך ערב התאונה, ומידת ההשגחה שהתבקשה עקב כך.

  אשמח לשמוע פרטים נוספים. את מוזמנת ליצור קשר עם משרדנו.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם