נפילה בגן הילדים גרמה ל-3 שברים ברגל של בת שנתיים - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 19:05, 4 בדצמבר 2013

  שלום, אני לא יודעת אם אני נמצאת בפורום המתאים אבל אני מנסה בכל זאת ואשמח לכל מי שיוכל לעזור... בתי בת השנתיים נפלה בארגז החול במהלך משחק בגן שלה,(זה לטענת המטפלת...אני מקווה שזה אכן מה שקרה..) כשבאתי לקחת אותה אחר הצהריים נאמר לי שהיא עיקמה את הרגל ונראה שזה לא רציני...כשרציתי לקחת אותה ראיתי שהיא כבר לא יכולה לדרוך על הרגל והיא קצת נפוחה ,נסענו איתה ישר לבדיקה וצילום שם גילינו לצערי שיש לה לא פחות משלושה שברים ברגל! ושטפי דם, האורטופד החליט כמובן לשים לה גבס לארבעת השבועות הקרובים.. שאלתי היא מה אני אמורה לעשות מול הגן כרגע? אני יודעת שיש ביטוח לגן,אני אמורה לבקש ממנהלת המעון איזה שהוא מסמך או הגשת תביעה לביטוח? אשמח לעזרתכם.. תודה!  

  השב
 • 10:50, 5 בדצמבר 2013

  הדר שלום רב,

  לעניות דעתי ומנסיוני, נפילות סתמיות בארגז החול לא אמורות לגרום לשברים... יש להניח כי המטפלת לא ממש יודעת מה קרה וכיצד נפגעה בתך. עוד יש להניח שגילה הצעיר אינו מאפשר לקבל ממנה גרסה מלאה של סיפור המקרה.

  בשלב ראשון הייתי מנסה לרדת לחקר העניין על מנת לנסות ולהבין כיצד קרה המקרה, האם היה מי שהשגיח על הילדים בזמן ההפסקה בחצר, האם היתה נפילה ממתקן כלשהו, ואם כן, האם היה מצע רך שיספוג את הנפילה, או שמא ישנו מפגע כלשהו שיכול היה לגרום לפגיעה.

  כמו כן עלייך לברר האם נערך דו"ח תאונה ולנסות להשיג עותק ממנו.

  מכל מקום, במקרים מסוג זה, לאור אי בהירות התמונה,במידה ומוגשת תביעה נזיקית, בית המשפט מעביר את נטל ההוכחה להוכיח כי לא היתה התרשלות להנהלת הגן.

  בנוסף על כך, במידה ובתך נתונה במסגרת שאינה פרטית (ויצ"ו, נעמ"ת וכדו'), יש להניח כי היא מבוטחת בביטוח תאונות אישיות תלמידים אשר מקנה פיצוי במידה ונותרת נכות לאחר התאונה והדבר דורש בירור.

  תוכלי ליצור עמי קשר ואשמח לסייע לך בכל הדרוש.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם