נפילה ממדרגות בקונדיטוריה בזמן שעות עבודה - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • נופר

  נשלח ע"ינופר 10:50, 18 בדצמבר 2013

  אחרי קנייה בקונדיטוריה נתקלתי במדרגות שנמצאות בכניסה לחנות ונפלתי אחורה. קיבלתי מכה בעצם הזנב ובגב התחתון. את הקנייה עשיתי בזמן יום עבודה בשביל מקום העבודה. חזרתי לעבודה באותו היום וסבלתי מכאבים. 1. האם זאת תאונת עבודה? 2. האם הקונדיטוריה אחראית על הנפילה?

  השב
 • 09:12, 14 בינואר 2014

  נופר שלום,

  בהנחה והתאונה אירעה תוך כדי יום העבודה ובמהלך מילוי מטלה הקשורה במקום עבודתך, הרי שאכן מדובר בתאונות עבודה. יחד עם זאת, חשוב להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום בטרם הגשת התביעה להכרה בתאונה כתאונת עבודה, שכן הניסוח של נסיבות התרחשות התאונה הינו קריטי לצורך קבלת ההכרה. כמו כן יש להניח כי המוסד לביטוח לאומי יבקש לערוך בירור עובדתי מקיף, בין היתר באמצעות חוקרים ולכך יש להיערך בהתאם.

  באשר לאחריות הקונדיטוריה- במידה ומדובר במדרגה המהווה מכשול ואינה מסומנת באופן מתאים, ניתן בהחלט לפנות כנגדה בתביעה נזיקית, זאת כמובן בהנחה והנזק מצדיק זאת.

  תוכלי לפנות למשרדנו לצורך ייעוץ ראשוני.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם