תאונה בחדר כושר - המכשיר שעליו התאמן בעלי נתלש מהקיר - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • ילנה פרפר

  נשלח ע"יילנה פרפר 22:30, 13 בינואר 2014

  שלום רב, לפני כשנה בעלי נפצע בחדר כושר בזמן ביצוע תרגילי מתח על מכשיר שנועד לכך שפשוט נתלש מהקיר ובעלי שבאותו הרגע היה באוויר ( בדיוק עשה את התרגיל) נפל אחרוה על הגב וקיבלת מכה גם בגב וגם בקרסול. הוא היה אצל רופא שקבע שיש 10 % נכות בקרסול ו5% נכות בברך. והשאלה היא האם הסיכויים של בעלי לקבל פיצוחים בגין התאונה הם גבוהים ובאיזה סכומים מדובר בכלל במקרים כאלה? תודה מראש ויום נעים.

  השב
 • 09:17, 14 בינואר 2014

  ילנה שלום,

  על פניו נשמע כי חדר הכושר התרשל בכך שלא שמר על תקינות המכיר שנתלש מהקיר וגרם לפציעתו של בעלך. במצב כזה יש להניח כי תוטל אחריות נזיקית על בעלי החדר כושר.
  לעניין גובה הפיצויים- לא ניתן להעריך על בסיס הנתונים המצויינים בשאלתך.

  אשמח לסייע לך במידה ותפני למשרדנו.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם