נפילה במתחם מרכז קניות שכונתי בבאר שבע - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 23:24, 18 בפברואר 2013

  שלום, אמי נפלה ביום חמשי האחרון, בדרך חזרה מהעבודה, בשה 21:00 לערך במרחב של מרכז קניות פרטי שכונתי בבאר שבע. היא שברה את אפה ונגרמו לה חבלות בפנים (שטפי דם ושבר ) שלא מאפשרים לה לצאת את הבית ולעבוד כמובן. היא סובלת מכאבים ונראית כמובן נורא. האם היא זכאית לתבוע את מרכז הקניות הזה? במקבילך אני מניחה שנפתח בתהליך של תביעה לדמי תאונת עבודה כי זה קרה בדרך חזרה ממקום עבודתה. אודה על ייעוץ והכוונה מטעמך תודה

  השב
 • 11:09, 20 בפברואר 2013

  אתי שלום,
  יש לבדוק מה הסיבות שגרמו לנפילה, האם קיים מפגע בשטח הנ"ל. כמו כן יש לבדוק מי הבעלים של השטח בו אירעה הנפילה. ככל שישנו מפגע או גורם חיצוני אחר שגרם לנפילה אז יש לצלם את אזור הנפילה ולשקול הגשת תביעה כנגד הבעלים ו/או האחראי על השטח הנ"ל. בכל הנוגע לתביעה כנגד ביטוח לאומי יש לבדוק האם התאונה אירעה בדרך השגרתית מהעבודה הביתה ובהתאם לבקש מהמעסיק טופס ב.ל 250 ולפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת שיכיר בתאונה כתאונת עבודה.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם