שמועות על בגידה מפרקות לי את המשפחה - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 10:21, 29 באוקטובר 2014

  אשתי מאמינה לשמועות שאני בוגד אבל השמועות רק שמועות וזה לא נכון היא רוצה להתגרש אני לא רוצה להתגרש וכועס שהיא מאמינה לשמועות ולא לי האם בית הדין הרבני יהיה בצד שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:46, 29 באוקטובר 2014

  גיל יקר
  העובדה שאשתך מבקשת להתגרש בשל השמועות חסרות הבסיס מעידה על בעיה יותר גדולה מאשר ההתמודדות עם השמועות. אתה הרי יודע את האמת . מכל מקום אם אשתך מבקשת להתגרש לא תוכל להמשיך בחיי משפחה תקינים בהעדר רצון משותף של שניכם . אולי השמועות הן תירוץ ואולי השמועות הן תמריץ לבעיות שהיו קודם . באשר למצבך בבית הדין הרבני, הרי שלא די בהעלאת הטענה בדבר בגידה אלא יש להביא ראיות ולתמוך ההאשמות בבגידה. במאמר מוסגר כדאי לקחת בחשבון שדווקא בעל שהוכח שבגד בית הדין הרבני עלול לחייב אותו לשלם הכתובה . לכן אם הדברים יגיעו לכלל מחלוקות והליכים רצוי וכדאי להתמודד עם הטענה ולדרוש המצאת הוכחות לטענת הבגידה שהיא כפי שציינת חסרת בסיס. עצה קטנה ממני, נסה לשכנעה לפנות לייעוץ זוגי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).