גירושין - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • חייה

  נשלח ע"יחייה 13:59, 29 באוקטובר 2014

  האם אשה שהוכחה בגידה נפגעת במזונות לילדים? וכן ברכוש ( ביית בלבד)? הדיון הינו בבית הדין הרבני. האם עלי לשאוף לערער ברבני הגבוה להעביר לדון בבית הדין לענייני משפחה? ראשית הליך נפתח בבית הדין למשפחה אך לא היה דיון והופנינו ליישוב סכסוך שלא החת,אך בינתיים הבעל תבע אותי ברבני על בגידה ורוצה לכרוך ברבני את הרכוש ומזונות. הרבני דן בעניין והחליט שברבני ידונו הענייניםץ האם את מליצה לערער לרבני הגבוה? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  14:20, 29 באוקטובר 2014

  רק להוסיף לתשובתי אין קשר בין מזונות ילדים לבין בגידת האישה אך לא הייתי משאירה לשיפוטו של בית הדין הרבני אלא מתעקשת שהדיון ישמע בבית המשפט לענייני משפחה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  07:42, 2 בנובמבר 2014

  חיה ,
  המקרה שלך מדגים עד כמה בתי הדין הרבניים קנאים לסמכותם ועד כמה מערכת בתי המשפט נמצאת נפגעת ו"מוותרת" למערכת בתי הדין הדתי על הסמכות לדון . זה פשוט בלתי נסבל ובלתי צודק שלמרות שאת הקדמת והגשת תביעה מיהר בית הדין וקבע דיון וכך איבדת את היתרון של ההגשה המוקדמת לבית המשפט וביצוע מחטף של הסמכות על ידי בית הדין הרבני . את חייבת לטעון מיד בהתחלת הדיון את הטענה בדבר חוסר סמכות ולא בהמשך!! עלייך לקחת בחשבון כי הסיכוי שלך בערעור בבית הדין הרבני הגבוה אינו גבוה ומרבית הסיכויים שבית הדין הגדול ידחה את ערעורך אם יוגש ויקבע כי יש לבית הדין הרבני סמכות לדון . לכן, עלייך לקחת בחשבון שיהיה צורך להגיש עתירה לבג"צ בנושא הסמכות. אין לי ספק שאין פה תום לב כשבעלך הגיש התביעה בעת שעשיתם נסיון ליישוב הסכסוך. מצד שני אם כל הרכוש הוא דירה , הרי שבהנחה שהדירה רשומה על שם שניכם ממילא לא ניתן לגעת לך בזכויות בדירה ולכן ספק אם כדאי לנהל התדיינות ממושכת ויקרה בנושא . פסק הדין הקובע לענין בג"צ "בבלי" קובע מפורשות כי חובה על בית הדין הרבני לנהוג בהתאם לחוק יחסי ממון . מצד שני בנושא מזונות ילדים , הפסיקה קובעת חד משמעית שלא ניתן לבצע מחטף או לתפוס סמכות בבית הדין הרבני וזכותך כי מזונת הילדים ידונו בבית המשפטי לענייני משפחה.
  לסכום זו התשובה , גם אם בגדת, ואם יש רק דירה משותפת הרשומה על שם שניכם לא הייתי מנהלת קרבות להעביר הדיון לבית המשפט בנושא נרכושי אך בנושא מזונות ילדים מצבך המשפטי יותר טוב וזכותך לדרוש דיון בבית המשפט בנושא מזונות הילדים .

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:12, 4 בינואר 2015

  יש לי דעה מאוד מגובשת שחבל להגיש ערעורים כיון שבית הדין הרבני הגבוה לא יקבל הערעור ואת תאלצי להגיע לבג"צ . זהו הליך יקר וממושך. לעומת זאת אם הדירה רשומה על שם שניכם ומבעלך טוען שבגדת, אין לכך משמעות כיון שהוא יהיה חייב לגרשך - תעודת שחרור מהירה ואם כאמור, הדירה רשומה על שם שניכם בית הדין הרבני לא יוכל לנשלך מהדירה . לא תמיד אוטומטית בית הדין הרבני גרוע לנשים . זכרי זאת!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).