חלוקת רכוש - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 14:16, 29 באוקטובר 2014

  אני ואשתי נשואים שלושים שנה אך מזה עשר שנים חיים בצורה פרודה באותו ביית . ישנים בחדרים נפרדים אין בינינו יחסי אישות . הכספים מנוהלים בצורה נפרדת . לא מעורב במשכורתה והיא לא . אני משלם מס דברים הוצאות על הביית והיא משלמת הוצאות מסויימות. כספים לא מעורבים אחד בשני. כמו כן לא היו בילויים משותפים ולא כלום שאלתי האם נעשית חלוקת רכוש כספי שווה לגבי עשר השנים הללו במידה ומתגרשים? כוונתינו להתגרש הינו בימים אלו. תודה על התשובה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  14:31, 29 באוקטובר 2014

  חיים שלום , חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע כברירת מחדל בהעדר הסכם כי זוגות שנישאו לאחר שנת 1974 שותפים בכל הזכויות שנצברו במהלך הנישואין למעט ירושות ומתנות שקיבל צד ממשפחתו. אלא אם נקבע בהסכם ממון ההיפך.
  כל עוד לא מתקיימים ביניכם הליכים משפטיים ואין קרע במובנו המשפטי, כלומר , כל עוד לא הוגשו תביעות על ידי מי מכם , או לא נפרדתם בפועל, אתם ממשיכים להיות שותפים בכל מה שנצבר על ידי כל אחד מכם. על מנת להימנע מכך עליכם להגיע להסכם ממון הקובע זאת מפורשות . אם יש ביניכם הסכמה על הפרדת כוחות ואתם חיים יחדיו רק כדי להימנע מחלוקת רכוש כדאי לחתום על הסכם ממון ולאשרו בבית המשפט ולהמשיך להתנהל כך לנוחיותכם. אם אין לכם הסכמה על כך , דע לך כי כל יום בו לא נפרדתם או פתחתם בהליכים משפטיים נמשך ביניכם השיתוף.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:09, 4 בינואר 2015

  חיים
  בעקרון מועד הגירושין מהווה את "מועד הקרע" אך לאור התנהלותכם הכל כך מובהקת יש סיכוי לטענה כי מועד הקרע הוא המועד בו הפרדתם החשבונות. אני מניחה כי יש לך סיבה טובה לכך שאתה מעוניין בחישוב מועד קודם .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).