הגשת בקשה לגירושין - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 10:23, 8 בדצמבר 2014

  יש לי הוכחה מוקלטת שבעלי בוגד בי אני כרגע לא מוכנה כלכלית כדי להתגרש ואני רוצה מה שנקרא להכין את הקרקע כדי שאני לא אשאר בלי כלום בעלי עצמאי האם התוקף של ההקלטה וההוכחה שלי תהיה תקפה גם אם יעבור הרבה זמן עד שאני אגיש בקשה לגירושין בעילה של בגידה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:51, 8 בדצמבר 2014

  שאלה מעולה !! אם תמתיני יותר מדי זמן זה ייחשב לך כמחילה וכהשלמה עם הבגידה. לכן , כדאי ורצוי לא להתרחק מהארוע. השאלה אם ההוכחה הושגה בדרכים חוקיות . למרות שאם ההוכחה נועדה להגן על ענין אישי כשר. ניתן יהיה להביאו לבית המשפט או לבית הדין הרבני. רק זכרי שבבית הדין הרבני רואים יותר בחומרה את הבגידה. יש לכך משמעות לענין חיוב בתשלום דמי הכתובה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:15, 21 בינואר 2015

  העובדה שאינך מגיבה עלולה לעמוד לך לרועץ בהמשםך. אם תוכלי להוכיח שנודע לך באיחור ומיד פעלת יש בכך כדי לתקן במעט אולם העובדה שאת אינך מגיבה לבגידה עלולה לשמש כנגדך ולהיתפס כאילו מחלת!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).