בעל בגד ולא מוכן להתגרש - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • איריס

  נשלח ע"יאיריס 14:34, 25 ביוני 2013

  שלום בעלי הודה שבגד בי מס' פעמים עם כמה נשים שונות אמרתי לו שאני רוצה להתגרש והוא אמר שהוא לא יתן לי גט בחיים אני מפחדת שאני אצטרך להיות נשואה לו שנים עד שיסכים להתגרש מה אני צריכה לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש ,מנהל הפורום

  12:20, 26 ביוני 2013

  אם תוכלי להוכיח את עובדת הבגידה הרי שמצבו המשפטי של בעלך בבית הדין הרבני הוא קשה. אין לך מה לחשוש מהעובדה שהוא יסרב לתת לך גט. בית הדין הרבני יחייבו לתת לך גט אם תוכיחי שבגד בך. יש כיום התפתחות בפסיקת בתי המשפט שפוסקים פיצוי כספי נגד סרבני גט (וגם סרבניות) בעילה של התעללות נפשית . סוף כל סוף בתי המשפט החלו לנקוט בצעדים של פגיעה בכיס כלפי סרבני גט. חוץ מזה הגט הוא לא הדרך היחידה להפרד לשלום מבעלך. את יכולה לנקוט בצעדים אחרים משפטית לחלוקת הרכוש כך שהגט לא יהווה עילה לסחיטה כלפייך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).