חלקי בדירה - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • אלונה

  נשלח ע"י אלונה 10:21, 25 ביולי 2013

  לפני 4 שנים התחתנתי עם בחור שבא ממשפחה עם הרבה כסף שיש בעיקר מנדל"ן. חברה העלתה בפניי חשד שהיא חושדת שבעלי בוגד בי. בעלי באמת בגד ואני הודעתי לו שאנחנו מתגרשים. הדירה שבה אנחנו גרים היא דירה ששייכת להורים שלו אבל רשומה על שמו. האם הדירה שייכת גם לי היום? אני מפחדת להישאר חסרת כל.

  השב
 • 01:05, 27 ביולי 2013

  לא הגיוני שיהיה לך חלק בדירה אם הוא הביא הכל לפני הנישואין. זו הבעיה של הנשים. רוצות לנצל ולקבל מה שלא מגיע להן!

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש ,מנהל הפורום

  11:32, 30 ביולי 2013

  אלונה יקרה ,
  השאלה קודם כל היא האם בעקבות הבגידה מנוי וגמור עימך להתגרש.. אם מדובר במעידה חד פעמית יש מקום לשקול ייעוץ או טיפול בנסיון לשקם את מערכת היחסים . באשר לשאלתך , הגם שמדובר בדירה הרשומה על בעלך הרי שהשאלה האם הדירה נרכשה בתקופת הנישואין אם לא, כמה שנים אתם נשואים . שכן, בעקרון אם מדובר בדירה שנתקבלה במתנה או נרכשה לפני הנישואין הרי שאין לך זכויות בדירה . אך כאמור , לדירת מגורים יש הלכות שונות ולכן יש חשיבות רבה לשאלה אורך חיי הנישואין ומשך השנים בהן את מתגוררת בדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).