הסתה נגדי - פורום בגידות

שאלה חדשה
 • רותם

  נשלח ע"ירותם 10:06, 4 בנובמבר 2013

  שלום אני מגדלת שני ילדים בני 14 ו-15.5 שחיים רק איתי אחרי שהתגרשתי מאביהם. אני בגדתי בו במהלך הנישואים שלנו ונפרדנו לפני שנה וחצי. הבנים שלי מושפעים מאוד מאבא שלהם שמסית אותם נגדי. הם מתייחסים אליי נורא ואני רוצה לדעת אם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי להפסיק את ההסתה של הגרוש שלי נגדי? אני מפחדת שהם ירצו לעבור לגור עם האבא וינתקו איתי את הקשר.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש, עו"ד,מנהל הפורום

  12:25, 5 בנובמבר 2013

  רותם יקרה
  את בגדת בבעלך ולא בילדייך. העובדה שהדבר הביא לגירושין ולא הצלחתם לשקם את נישואיכם אינה צריכה להוות עילה לאבד גם את ילדייך.
  אני מציעה לך לפנות לשירותי הרווחה ולדרוש התערבותם. ילדים המוסתים כך הם ילדים בסיכון . אם מחלקת הרווחה לא תסכים להכנס לתמונה בלא הפניה והוראה מבית משפט, הייתי שוקלת פניה לבית המשפט בטענה שעלול להיווצר ניכור הורי כלפייך. בתי המשפט כבר הפנימו את הרעיון שניכור הורי מהווה חשיפת ילדים לסיכון ממשי. בעלך מפנה את הכעס שלו נגדך ונלחם לך על גב הילדים. הוא לא מודע אולי לנזק שהוא גורם להם. לכן, כדאי וצריך לחייב אותו לקבל הדרכה הורית. אם הוא לא מסוגל להפריד את הכעס שלו עלייך מטובת הילדים , הדבר אינו הופך אותו להורה ראוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).