• תהל

  נשלח ע"יתהל 14:19, 17 במרץ 2014

  האם לגבר נשוי מותר ללכת לישון אצל מישהי מבחינת בית הדין הרבני אנחנו פרודים אבל גרים תחת קורת גג אחת. שמעתי את השיחה שניהל לילה לפני ולמחרת לא חזר הביתה לישון..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  15:16, 17 במרץ 2014

  בדרך כלל הרבנות מתייחסת לנושא בחומרה ולא מקלה ראש בהליכה לישון אצל אישה אחרת . אך כשמדובר במערכת יחסים תקינה עת כל אחד מהצדדים מצפה לנאמנות ומחוייבות מהצד השני. משנפרדתם ואין מערכת יחסים של אמון וזוגיות , הרי שבית הדין לא כל כך יתרגש מזה שבעלך הלך לישון מחוץ לבית . הרי את בעצמך אמרת שאתם פרודים. חוצמזה מה רע שיכולת לישון באלכסון? ואם אתם בחדרים נפרדים הרי ממש לא משנה . לשם מה השאלה? אם כדי לדרוש כתובה? לא יעזור. אם כדי להכריחו ליתן לך הגט - יהיה בכך כדי לסייע. אך איך תוכיחי?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

בגידה בחיי נישואין הוא נושא טעון וקשה מכל הבחינות. יש לזכור כי במדינת ישראל שולט על נישואין וגירושין הדין האישי, כלומר ככל שנערכו נישואין בהתאם לדת הנישאים (יהודים, נוצרים, מוסלמים)  על דיני הנישואין שלהם וכך גם על הגירושין יחול הדין האישי. בדין העברי יש משמעות לבגידה, הן לעניין עילה לחיוב בגט, הן לעניין חיוב הבעל בתשלום הכתובה והן לעניין איבוד זכותה של האישה למזונותיה (להבדיל ממזונות ילדים).