המפלגה של בנט והליכוד - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • אפרים

  נשלח ע"יאפרים 13:27, 20 בינואר 2013

  שלום רב, איפה עובר הגבול בין מתח של מפלגות ו'לכלוך' תקשורתי שכבר אסור לפרסום? נראה ששתי המפלגות כבר מגזימות

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  20:39, 20 בינואר 2013

  חוק הבחירות (דרכי תעמולה) הגביל את צורות הפרסום, דרכי הפרסום, והפורומים של הפרסום, וכן יש הגבלה על פי דיני בחירות אחרים על ההוצאות של תקציבי הפרסום. אמנם כב' השופט רובינשטיין ניסה לראשונה השנה לשים גבול גם לתוכן הפרסומים כדי למנוע "לכלוך" - אולם בג"ץ שלל סמכות כזאת לכב' השופט ועל כן נושא זה פרוץ במסגרת חופש הביטוי. כמובן שקיימות מגבלות מכח הדין הכללי כגון דיני לשון הרע והגנת הפרטיות.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.