בחירות במועצה האיזורית - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 11:47, 30 באפריל 2013

  אני רוצה להצביע בבחירות שיתקיימו במועצה האיזורית של המושב שבו גדלתי. כיום אני לא גרה במושב אבל כתובתי רשומה עדיין שם. האם אני יכולה להצביע?

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  16:37, 7 במאי 2013

  ראשית, אנא תשומת לבך לכך שהבחירות ב-27 מועצות אזוריות שהינן מחצית מ-54 המועצות האזוריות בישראל, כבר התקיימו בחודש דצמבר 2012. הבחירות הבאות ליתרת המועצות האזוריות תתקיימנה ב-24.12.2013 (כחודשיים לאחר מועד הבחירות ליתר הרשויות המקומיות). זכות ההצבעה למועצות האזוריות מחייבת עמידה ב-2 דרישות: 1. אזרח בן 17 שנה ומעלה הרשום כמתגורר בתחום המועצה האזורית על פי מרשם האוכלוסין. 2. מגורים בפועל בתחום המועצה ל פי בדיקות שנעשות על ידי ועדת הבחירות המקומית בהתאם למידע שהיא מקבלת מוועד היישוב או מהאגודה השיתופית המקומית. כל רשות מפרסמת בנפרד את פנקס הבוחרים שלה 118 יום לפני מועד הבחירות וזאת למשך 10 ימים. מי שאינו רשום בפנקס הבוחרים יכול לערער על כך בערר. באותו המועד מתקיימות גם בחירות לוועד המקומי של כל יישוב אך לא בחירות לאגודה השיתופית - שאלה מתקיימות בהתאם לתקנון של כל אגודה. ככל ואת רשומה כמתגוררת בתחום המועצה האזורית על פי מרשם האוכלוסין אך אינך מתגוררת בפועל בתחומה - לא יירשמו אותך בפנקס הבוחרים של המועצה האזורית ולא תוכלי להצביע בבחירות אלה.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.