דו"ח הוצאות מפלגה - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 11:24, 28 במאי 2013

  לפני הבחירות האחרונות העברתי תרומה עבור אחת המפלגות. תרמתי סכום לא קטן. האם יש באפשרותי לבקש ולקבל פירוט של הוצאות המפלגה?

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  09:24, 23 ביוני 2013

  ל התרומות וכל ההוצאות של המפלגות המשתתפות במערכת הבחירות מתנקזות בדיווח מסודר בידי אגף הבחירות ומימון הבחירות אצל מבקר המדינה. המבקר פועל באופן מוצהר עפ"י כללי פתיחות ושקיפות לציבור. בגדר כך המבקר מפרסם באופן שיטתי וסדיר את התרומות ונותניהן כמו-גם הדיווחים של המפלגות על הכנסותיהן, מעשיהן והוצאותיהן - לרבות מעשיהן בכספי התרומות הניתנות להן כמו-גם במימון המפלגות הממלכתי הניתן להן. לפי הנחיותיו הכתובות של מבקר המדינה על כל סיעה לפרסם באתר האינטרנט שלה, תוך 7 ימים מיום שקיבלה תרומה ששוויה 1,000 ש"ח ויותר, את שם התורם, מספר זהותו, מקום מגוריו וסכום התרומה. תוך 30 יום מתום החודש בו פורסמו תוצאות הבחירות, על כל סיעה לפרסם פרטי כל תרומה כאמור לעיל. הפרטים כאמור מתפרסמים גם ע"י מבקר המדינה עצמו באתר האינטרנט שלו - בכפוף לשינויים המתחייבים. משוכנעני כי משרד מבקר המדינה יפנה אותך ברצון למאגר ו/או לפרסום הרלבנטי. משרדו בירושלים: טל. 02-6665000.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.