בחירות בהרצליה - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 11:11, 1 באוקטובר 2013

  ביום הבחירות שיתקיים בהרצליה לא אהיה בארץ וחשוב לי להצביע למועמד שבו אני תומך. האם אוכל להצביע לפני יום הבחירות או שאוכל להצביע מחו"ל?

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  10:30, 2 באוקטובר 2013

  הבחירות לרשויות המקומיות בישראל יכולות להעשות רק בהצבעה ישירה ואישית בארץ של המצביע עצמו ורק בקלפיות הקבועות לכך עפ"י הדין ובשעות בהן הן פתוחות להצבעה.

  בהתאם לסעיף 2 בחוק הרשויות המקומיות (בחירות), תשכה-1965 "מועצה של רשות מקומית (להלן - המועצה) תיבחר בבחירות כלליות, ישירות, שוות, חשאיות וישירות" - ישירות במובן של המצביע בעצמו בלבד ורק בקלפיות הקבועות לכך עפ"י הדין.

  בהתאם לסעיף 2 בחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם), תשל"ה-1975 "ראש הרשות ייבחר בבחירות אישיות, כלליות, ישירות, שוות וחשאיות, לפי הוראות חוק זה" - ישירות במובן של המצביע בעצמו בלבד ורק בקלפיות הקבועות לכך עפ"י הדין.

  באשר להצבעה של חיילים - יש הוראות מיוחדות בדין, אך אין הוראות כאלה לגבי מי שאינו שוהה ביום הבחירות בארץ או ברשות המקומית שבה הוא מתגורר.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.