• 21 באוקטובר 2013

    תעמולת בחירות בהודעות טלפוניות מוקלטות - חוקי?

    האם מותרת תעמולת בחירות באמצעות הודעות טלפוניות מוקלטות? הדבר מהווה מטרד של ממש. ובמיוחד כאשר היחיד שעושה זאת אצלנו הוא ראש העיר המכהן, שמשתמש בסוג של הטעיה כאשר ההודעה נפתחת בנוסח "שלום, מדבר חיים ביבס ראש העיר שלכם.... ביום שלישי הקרוב יערכו בחירות... חשוב שכולנו נצביע כדי להשפיע וכו'", כלומר כביכול הודעה תמימה של העירייה, ואז הוא אומר: "ההצבעה נערכת כך: בפתק הצהוב חיים ביבס לראשות העיר, ובפתק הלבן 'חי'"... " כלומר תעמולת בחירות של ממש לו ולמפלגתו. רציתי לדעת אם זה חוקי.

    21 באוקטובר 2013
  • מנהל הפורום מנהל הפורום 23 באוקטובר 2013

    תעמולת בחירות בהודעות טלפוניות מוקלטות - חוקי?

    לכאורה אין איסור מפורש בחוק על תעמולת בחירות מעין זו כל עוד שאינה נעשית באמצעים של העירייה כמו הטלפון של העירייה או על חשבון העירייה - כי אז הדבר יהווה עבירה על סעיף 2א לחוק הבחירות (דרכי תעמולה), תשי"ט - 1959.
    החוק הנ"ל, אשר חל גם על בחירות לרשויות המקומיות, מקנה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת סמכות ליתן צווי מניעה באשר לביצוע מעשי עבירה לפי החוק הנ"ל - אולם נראה כי הודעות טלפונית של פרסומת בהן המועמד המכהן באותה עת כראש עירייה מציג עצמו ככזה - אינן אסורות לפי אותו חוק ועל כן אין סמכות ליתן צו מניעה כאמור במקרים כאלה.

    23 באוקטובר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?