פגיעה מתעמולת בחירות - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • עודד גורא

  נשלח ע"יעודד גורא 18:39, 20 בינואר 2013

  שאלה שנראית לי רלוונטית לרבים ולא רק לי - אם יש תעמולת בחירות שאני מרגיש פגוע ממנה ברמה האישית שהיא מעליבה אותי וציבור שלם (ואני לא מתכוון רק לתעמולה של ש"ס) איפה אני יכול התלונן? האם לוועדת הבחירות בלבד?

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  20:46, 20 בינואר 2013

  ראה נא תשובתי לשאלה הקודמת - דיני הבחירות אינם מספקים מזור לנושא.

  ברור שאם אתה מרגיש שיש שימוש לרעה בחופש הביטוי העובר על המגבלות של דיני לשון הרע או הגנת הפרטיות - תוכל להשיג תרופה באמצעות פנייה לערכאות משפטיות באופן אישי. במקרים קיצוניים של העלבת עובד ציבור או פגיעה בציבורים כלליים שהם בגדר גזענות א פגיעה ברגשות דתיים, וכד', ניתן להגיש תלונה במשטרה משום שהמדובר בעבירות שיש בהן עניין לציבור.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.