תעמולת בחירות - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • חגית

  נשלח ע"יחגית 08:07, 5 בינואר 2014

  אני מקבלת אין ספור מכתבים במיילים ממועמד לראשות המועצה כאשר ביקשתי כבר מספר פעמים הן מהפעילים שלו והן בבקשת הסרה שיפסיקו לשלוח את המיילים, אך הבקשות אינן עוזרות, האם זה חוקי? תודה ויום נפלא

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  15:13, 28 בינואר 2014

  לצערי פעמים רבות פעילים במערכת הבחירות המנסים "לשווק את מרכולתם" באמצעות הדואר האלקטרוני או הטלפון.
  המחוקק הישראלי הטיל עונשים פליליים או פיצויים נזיקיים על מעשים כאלה אך אין התייחסות ספציפית לגבי תעמולת בחירות.
  חולשה זאת של הדין כלפי המפרסמים הינה המחיר שאנחנו מסכימים בדוחק להוסיף ולשלם למען חופש הביטוי.
  לצערי כמו שאי אפשר למנוע קבלת טלפונים של טלמרקטינג ושיווק מוצרים ושירותים שונים, כך אי אפשר למנוח תעמולת בחירות לא רצונית בטלפון.
  אם המדובר במשלוח מייל - תרופה אפשרית היא לדרוש להפסיק לשלוח הודעות במייל - להסיר את הנמען מרשימת התפוצה, דרישה שאי הענות לה גוררת אפשרות לתבוע פיצויים לפי סעיף 30א לחוק התקשורת בזק ושידורים, התשמ"ב - 1982.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.