פריימריז - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • רז

  נשלח ע"ירז 10:39, 15 בדצמבר 2014

  כמה זמן מקסימום לפני אפשר לקיים פריימריז הכי קרוב לבחירות לכנסת?

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  12:27, 16 בדצמבר 2014

  מועד הבחירות המקדימות אינו מוסדר בחוק. התקנון של כל מפלגה מפרט את המועדים וההסדרים הפנימיים לעריכת בחירות מקדימות. יש מפלגות שהתקנון שלהן קובע "ועדה מסדרת", החלטת יו"ר המפלגה או הסדרים אחרים.
  בכל מקרה, המועד שבו תקיים המפלגה את הבחירות המקדימות חייב להיות זמן מה לפני המועד האחרון הקבוע להגשת רשימות המועמדים לכנסת ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית. המועד האחרון להגשת רשימות מועמדים הינו היום ה-47 לפני מועד הבחירות, בהנחה שהבחירות הן ביום 17.3.2015 אזי המועד האחרון להגשת רשימות המועמדים הינו ביום 29.1.2015.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.