open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 17 בדצמבר 2014

            עבודה כמזכיר/ת ועדת קלפי

            שלום,
            לפי החוק אסור להעסיק כמזכיר/ת ועדת קלפי מי שהיה חבר או פעיל מטעם מפלגה ב-3 השנים הקודמות לבחירות. כשמדובר בבחירות לכנסת, האם זה כולל פעילות מטעם מפלגה מקומית? כלומר, אם למשל הייתי פעילה בבחירות לרשות המקומית שלי, מטעם מפלגה שאיננה שייכת למפלגה ברמה הארצית, זה פוסל אותי מעבודה כמזכירת ועדת קלפי בבחירות לכנסת?

            17 בדצמבר 2014
          • מנהל הפורום עו"ד ישעיהו אתגר 21 בדצמבר 2014

            עבודה כמזכיר/ת ועדת קלפי

            השיטה של מיון ומינוי מזכירי ועדות קלפי מתבצעת בפרסום קול קורא להרשמת מועמדים. הנרשמים ממויינים לשלוש קבוצות: בעלי נסיון, עובדי המדינה והרשויות המקומיות, ויתר האזרחים. בדרך כלל ממיינים את המועמדים בראיונות אישיים, לפי סדר הקבוצות, ולמרות הכל נותרות לציבור הרחב כמה עשרות אחוזים של משרות המזכיר.

            התנאי הבסיסי הינו עמידה בקריטריונים הקבועים בחוק - והמהותי שבהם: פסילת כל מי שהיה פעיל מפלגתי ב-3 השנים האחרונות. מגבלה זאת נעוצה בהוראות סעיף 21א בחוק הבחירות לכנסת. פעילות כזאת אינה מוגבלת למישור הארצי ויכולה להיות גם במישור המוניציפאלי או באיגוד המקצועי או במסגרות מפלגתיות כלשהן.

            מפלגה המתמודדת לבחירות המקומיות היא גם כן מפלגה הרשומה ברשם המפלגות, ועל כן הדין חל על כל הפעילים בכל המפלגות - ארציות ומקומיות.

            21 בדצמבר 2014
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form