עבודה כמזכיר/ת ועדת קלפי - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 09:20, 17 בדצמבר 2014

  שלום, לפי החוק אסור להעסיק כמזכיר/ת ועדת קלפי מי שהיה חבר או פעיל מטעם מפלגה ב-3 השנים הקודמות לבחירות. כשמדובר בבחירות לכנסת, האם זה כולל פעילות מטעם מפלגה מקומית? כלומר, אם למשל הייתי פעילה בבחירות לרשות המקומית שלי, מטעם מפלגה שאיננה שייכת למפלגה ברמה הארצית, זה פוסל אותי מעבודה כמזכירת ועדת קלפי בבחירות לכנסת?

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  13:59, 21 בדצמבר 2014

  השיטה של מיון ומינוי מזכירי ועדות קלפי מתבצעת בפרסום קול קורא להרשמת מועמדים. הנרשמים ממויינים לשלוש קבוצות: בעלי נסיון, עובדי המדינה והרשויות המקומיות, ויתר האזרחים. בדרך כלל ממיינים את המועמדים בראיונות אישיים, לפי סדר הקבוצות, ולמרות הכל נותרות לציבור הרחב כמה עשרות אחוזים של משרות המזכיר.

  התנאי הבסיסי הינו עמידה בקריטריונים הקבועים בחוק - והמהותי שבהם: פסילת כל מי שהיה פעיל מפלגתי ב-3 השנים האחרונות. מגבלה זאת נעוצה בהוראות סעיף 21א בחוק הבחירות לכנסת. פעילות כזאת אינה מוגבלת למישור הארצי ויכולה להיות גם במישור המוניציפאלי או באיגוד המקצועי או במסגרות מפלגתיות כלשהן.

  מפלגה המתמודדת לבחירות המקומיות היא גם כן מפלגה הרשומה ברשם המפלגות, ועל כן הדין חל על כל הפעילים בכל המפלגות - ארציות ומקומיות.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.