אחוז הצבעה מינימלי - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • מצביע

  נשלח ע"ימצביע 12:16, 28 בדצמבר 2014

  האם יש אחוז הצבעה מינימלי לבחירות לכנסת שמתחתיו מתבטלות הבחירות? ואם יש כזה אז מה האופציה הקיימת האחרת? אשמח לתשובה... תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  10:16, 30 בדצמבר 2014

  לפי הדין הקיים, אין מינימום להשתתפות מצביעים בבחירות. לכאורה יכולים להשתתף בבחירות אפילו קומץ מצביעים בלבד - ואלה תהיינה בחירות כשרות לכל צורך ולכל עניין.

  במקרים מיוחדים ומוצדקים של שיבוש מהלך ההצבעה באופן המטיל מגבלות או הפרעות ממשיות בהצבעה מוסמכת ועדת הבחירות המרכזית לכנסת להאריך את הבחירות ביום נוסף - אך מספר המצביעים כשלעצמו אינו מכשול לתקפותן של הבחירות ולתקפות תוצאותיהן.

  תגובה
 • 17:35, 31 בדצמבר 2014

  אין בזה משהו מוזר, שבמדינה דמוקרטית אם מעל 50% מהעם הצביע ברגליים לא לגשת לקלפיות עקב אי אמון בשיטה אזי הן עדיין נחשבות חוקיות? הרי יותר מחצי מבעלי זכות ההצבעה לא מאמינים ב"משרתי הציבור"...
  בכל אופן חן חן ותודה על התשובה.

  תגובה
 • 15:41, 17 במרץ 2015

  במצב של יותר מ50% שלא הצביעו, זה קרקע להפיכה, כיוון שזה אומר שהמחוקקים עיגנו את עצמם באופן שלא מאפשר לבוחר לתקן דרך הקלפי........אבל לא בדיוק יודע מה עושים במצה שמעל חצי מהעם קץ בנבחרים

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.