הטעיית ציבור - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 10:04, 16 במרץ 2015

  שלום, וודאי שמעת על תנועת v15. בעמוד הפייסבוק שלהם הם מזדהים כחבורה של ישראלים שהתארגנו לשינוי מפלגת השלטון. עם זאת, בפרסומים אחרונים נראה כי יש קשר מוכח שמימון אותה תנועה מתבצע כמעט בלעדית אם לא בלעדית על ידי ארגון פרו פלסטיני מחו"ל (one voice). בנוסף, הם לא חושפים שום פרטים על הגורמים שמממנים אותם גם לבקשתי. האם יש פה קייס בנוגע להטעיית הציבור?

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  09:03, 19 במרץ 2015

  אורן שלום

  אין הליך שבו מוגשת תביעה לבית המשפט בגין "הטעיית הציבור". יש לזכור כי אם היה אפשר לתבוע כל פוליטיקאי שמתאר בדותות כאילו היו אמת בסלע - אז בתי המשפט היו מוצפים בתביעות.
  מבלי לגרוע מן האמור לעיל, אני לא מכיר מספיק טוב את העובדות כדי לחוות דעה האם אכן יש כאן הטעיה של הארגון - כלומר, האם המצגים שהציג הארגון ממש שונים והפוכים מהמצב העובדתי האמיתי.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.