הצבעה בחו"ל - פורום בחירות ומימון מפלגות

שאלה חדשה
 • כרמית

  נשלח ע"יכרמית 12:01, 30 בינואר 2013

  אמנם הבחירות מאחורינו אבל רציתי לשאול, האם כל הישראלים ששוהים בחו"ל יכולים להצביע בבחירות במדינה שבה הם שוהים? אני מכירה המון ישראלים שנמצאים באוסטרליה ולא הוזמנו להצביע בקנברה

  השב
 • מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

  עו"ד ישעיהו אתגר,מנהל הפורום

  14:21, 3 בפברואר 2013

  ככלל, אין זכות הצבעה לישראלים השוהים בחו"ל, למעט שני חריגים:

  האחד, עובדי נציגויות דיפלומטיות ישראליות, ומספר זעיר של מוסדות לאומיים. אלה היכולים להצביע בקלפיות של הנציגויות בהן הם מוצבים.

  השני, ימאים על כלי שיט ישראליים - ובלבד שבכל כלי שייט יש מספר מינימאלי של בעלי זכות בחירה. במערכות הבחירות האחרונות לא התקיימו הצבעות כלל בכלי שיט ישראליים כיוון שבאף אחד מהן לא היה המספר המינימאלי הנדרש.

  תגובה
מנהל הפורום:אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מנהל הפורום: אתגר ישעיהו עו"ד נוט'

מייסד משרד אתגר ושות' - אחד מעוה"ד המובילים בישראל בתחום דיני הבחירות ומימון הבחירות, המעניק ייעוץ
למידע נוסף

077-9971396 חיוג
הודעה

אנו בפתחה של "עונת הבחירות" שתמשך עד לסוף שנת 2013, ונראה את אותותיה בהרבה מאד ביטויים, סממנים ואירועים הקשורים במישרין ובעקיפין עם הבחירות.

תחילה הבחירות לכנסת – ובצמוד לאחריהן:  בדיקה ופרסום של התוצאות, מו"מ קואליציוני, הקמת ממשלה, הבאת תקציב ואישורו ע"י הכנסת החדשה והתמודדות ציבורית ופרטית עם צרכי הפרט והמדינה.

תוך כדי התמודדות זאת עלינו לשמור על המודעות לכך שזה ביתנו המשותף, ועלינו לטפחו ולשמרו ביחד.  גם לכך -  תוך ציון המהמורות בדרך -  אנו נייחד דברים ראויים.

כבר במקביל אנו נערכים להמשך "החגיגות" הדמוקרטיות: בחודש אוקטובר תתקיימנה הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות. עוד קודם לכן תתקיימנה הבחירות המקדימות -  ה"פריימריס" -  לעצם בחירתם של המועמדים

בכל אלה פורום זה יעסוק וילווה את ציבור הקוראים, המגיבים והמשתתפים מכל הסוגים -  תוך ביטויי ערנות, עדכון והשתתפות של אזרחות פעילה, ונושאים חיוניים:  כמו -  מימון הבחירות.

בינתיים נזמין את כל באי הפורומים בפועל ובפוטנציאל להצטרף אלינו ולהגדיל ולהעצים את חילופי המחשבות, הדעות, המידע וההרגשות -  לתפארת הדמוקרטיה הישראלית.