טיפול אורתודנטי לוקה ועוגמת נפש - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 17:10, 17 במאי 2016

  התחלתי טיפול אורתודונטי בגיל 30. התייעצתי עם שני אורתודונטים לפני תחילת הטיפול שהעריכו שהטיפול יערך כ-9 חודשים. הרופא שבחרתי בו דחף מאוד טיפול בשיטת invisalign, שיטה יקרה בהרבה משיטת ה"קוביות" הרגילות, אך לטענתו מספקת תוצאות מצויינות וכמעט אינה נראית בזמן הטיפול. רק עם תחילת הטיפול, לאחר תשלום והתחייבות, סיפר לי הרופא שעליו להדביק על השיניים עוגנים בולטים שהופכים את הטיפול לבולט מאוד ולמעשה מבטל את היתרון עליו שילמתי כ"כ הרבה. בשל תקלות במהלך הטיפול (דבר שבהחלט עשוי לקרות) הטיפול ארך בסופו של דבר שנה. במהלך הטיפול זמינותו אלי הייתה חלקית בלבד, ולא פעם לא קיבלתי מענה לשאלותי או בקשות הבדיקה שלי. מילא, אך למרבה הצער המצב הסופי אינו משביע רצון בשום צורה - השיניים אמנם נעו והתיישרו חלקית אך בשום צורה לא הגיעו למצב של סוף טיפול. כמו כן, לאחר שנדחפה במהלך הטיפול שן קדמית אחת הפכה רגישה באופן קיצוני לנוזלים קרים. הרופא מודה שאני הקפדתי כראוי על מילוי ההוראות ואין זו אשמתי שהטיפול לא הגיע לתוצאות טובות. כעת הוא מציע סבב נוסף של טיפול, הכרוך בתשלום קטן נוסף, והפעם צפוי לארוך שנה(!) שלמה נוספת. כמובן שאין לי שום ערובה לכך שגם בסיום השנה הזו התוצאות יהיו משביעות רצון. ביקשתי מהרופא הערכת מחיר עבור החלפת שיטת הטיפול ל"קוביות" קלאסיות אשר בעזרתן ניתן להגיע באופן מהיר בהרבה לתוצאות סופיות, אך הוא מסרב לטפל בי בצורה זו ודורש ממני לסיים את הטיפול בשיטה בה התחלנו או לא לסיימו כלל (אצלו). בשלב זה הייתי שמח לעבור לאורתודונט אחר ולסיים את הטיפול אצלו, אך הדבר כרוך בתשלום גבוה נוסף. האם ניתן לתבוע בתביעות קטנות על טיפול לקוי, עוגמת הנפש, ולבקש פיצוי בגובה עלות המעבר לרופא מטפל אחר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

  ד"ר אלון קורן מידן,מנהל הפורום

  06:30, 24 במאי 2016

  על הרופא מוטלת החובה להציע ולהסביר מהן האלטרנטיבות הטיפוליות, ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן. במידה והרופא לא הציע ולא נתן הסבר על שיטת טיפול שהייתה מביאה לתוצאה טובה יותר, ובמידה ותצליח להוכיח כי לו היה מציע את הטיפול האחר היית מסכים לו, אזי אתה זכאי לפיצוי של עלות הטיפול החדש וגם עבור כאב וסבל הכרוך בביצוע טיפול מיותר.
  יחד עם זאת, ספק אם הגשת תביעה בשל כך לבית המשפט הינה כדאית מבחינה כלכלית שכן גובה הפיצוי הצפוי להתקבל אינו עומד ביחס לעלות הגשת וניהול התביעה. בית המשפט לתביעות קטנות אינו הפורום המתאים לדון בתביעות רשלנות רפואית ומרבית השופטים בתביעות קטנות ידרשו כי תעביר את התביעה לדיון רגיל בבית משפט שלום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.