טיפול שורש חוזר ודלקת בשן - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 10:28, 22 באוגוסט 2016

עברתי טיפול שורש לפני 10 חודשים הייתה דלקת ולפי הרופא שיניים שלי היא טופלה אבל עכשיו יש לי שוב כאבים באותה השן והייתי אצל רופאה אחרת שאמרה שיש לי דלקת ואני צריכה לעבור עוד טיפול שורש טיפול שורש חוזר. הרופא שטיפל בי אז אומר שזאת לא דלקת ובכלל הכאבים נובעים משן אחרת. אני מאמינה לרופאה שאומרת שיש שם עדיין דלקת וכנראה שאלך אליה לטיפול השני. האם כדי לקבוע שזאת רשלנות של הרופא שלי אני צריכה לקבל חוות דעת שלישית של רופא שיניים והאם אתה רואה עילה לתביעה על רשלנות מצד רופא השיניים שלי שלא טיפל בדלקת בטיפול שורש?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

עו"ד אלון קורן מידן,מנהל הפורום

10:45, 22 באוגוסט 2016

שלום וברכה,
    טיפול שורש, גם כאשר נעשה כהלכה, יש לו כ-95% הצלחה, כלאמר בכ-5% מהמקרים הכישלון הינו סיבוך שאינו קשור לרופא, אינו בשליטתו ובמקרה כזה אין לך עילת תביעה נגדו. ואולם- כל זה בהנחה שהטיפול בוצע כהלכה. במידה והטיפול הינו לקוי ובוצע באופן רשלני (וניתן לבדוק את הדבר בצילומי רנטגן) כמובן שהרופא חייב לפצות אותך על הנזק שנגרם לך כתוצאה מביצועו הרשלני של הטיפול. אני אכן מציע לך להיבדק אצל מומחה לטיפולי שורש (אני מדגיש- מומחה) על מנת לברר אם הטיפול בוצע כהלכה וגם כדי לבצע את חידושט טיפול השורש.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.