סדק/קילוף קטן בשן שנעשה ע"י הרופא - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
  • רוית

נשלח ע"ירוית 14:27, 23 בפברואר 2014

היום עשיתי טיפול סתימה באמצע 2 השיניים העליונות. כשסיימתי את הטיפול הסתכלתי במראה ובשן הימנית פתאום היה מעין כתם כמו של חוסר סידן, שינוי צבע מהשן הטבעית שלי. זה היה לי מוזר כי מעולם לא היה לי כתם בשיניים, אך הייתי מטושטשת מאוד לאחר חרדה בגלל הזריקה ובכיתי המון ולכן לא שאלתי כלום. כשהגעתי הביתה התאפסתי על עצמי, הסתכלתי במראה ולפתע ראיתי שיש לי מעין סדק/קילוף קטן ועגול בשן הימנית (זה נראה כאילו לקחו דגימה קטנה). חזרתי למרפאה ודיברתי עם הרופאה, היא אמרה לי בחיוך מעושה ורחב שהסדק/קילוף היה שם תמיד וחזרה על משפט זה כמה פעמים. הרגשתי שאני לא יכולה להוכיח אותה-מילה שלה מול המילה שלי ולכן חזרתי הביתה עם המון תהיות לגבי אמינות של רופאי השיניים. איך הרופאה יודעת מה היה לי בפה תמיד, הרי אני מכירה את השיניים שלי ואם לטענתה הסדק היה שם תמיד, האם ניתן לראות בצילומי השיניים שביצעתי שבוע קודם את הסדק/קילוף הקטן שנוצר באמצע השן החיצונית ? אשמח לתשובה כנה.

השב
  • 15:11, 23 בפברואר 2014

שלום רב
    לפי שאלתך לא ברור האם ביצעת 2 סתימות בשיניים קדמיות עליונות?
    האם בוצע צילום לפני שבוע לשיניים אלו?
    לעיתים, בביצוע סתימה בשיניים קדמיות לאחר ניקוי העששת נותר קיר מאוד דק ושקוף של אמייל.
    הטכניקה היא לבנות סתימה מוקשה באמצעות אור אולטרה סגול, בשכבות ,שתכסה על השקיפות שנוצרה ושתתן מראה טבעי לשן.
    בעיניינך, אינני מבין מהו אותו קילוף/סדק !!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.