הלבשת גשר על חתיכה של שורש - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
 • ימית

  נשלח ע"יימית 11:57, 16 בדצמבר 2014

  שלום רב, לפני כשנה וחצי עברה אמי טיפול שיניים מקיף במרפאה פרטית (בהשתתפות חברת ביטוח) כחלק מהטיפול הולבש גשר של שלוש שיניים בחלק העליון של הפה בצד שמאל. עכשיו אמי עוברת טיפולים במרפאה אחרת שם הופנתה לבדיקת חניכיים ושם התגלה בצילומים כיב גדול מאוד בשן 24 שנובע מחתיכה של שורש שהושארה בפיה לפני שנים בעת עקירה. כאמור, כאשר הרכיבו את הגשר לא שמו לב לשורש. עכשיו, נאמר לה כי על מנת שלא לפגוע בגשר יהיה עליה לעבור ניתוח להסרת חתיכת השן שנשארה מעל לגשר ללא פירוקו. האם העובדה שהמרפאה שבה הורכב הגשר לא שמו לב לשורש מהווה רשלנות רפואית?אין בכוונתנו לתבוע אלא לדעת האם יש טעם בפנייה למרפאה על מנת שבח יטפלו בבעיה ללא תשלום? בתודה מראש ובברכה, ימית

  השב
 • 21:35, 23 בדצמבר 2014

  שלום ימית. עצם העובדה שנותרה חתיכת שורש שלא הוסרה בעבר איננה בהכרח רשלנות רפואית. לעיתים הרופאים רואים את החתיכה ואם זה לא מפריע לא מסירים אותה. כדי לדעת אם במקרה זה היתה רשלנות צריך לבקש מהמרפאה את כל הצילומים מלפני התקנת הגשר ולהתייעץ עם רופ"ש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.