חשש לסדק בשן בעקבות נסיון חילוץ כתר כושל - פורום רשלנות רפואית ברפואת שיניים

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 12:18, 26 באוגוסט 2015

  שלום, לפני כשבועיים סיימתי טיפול של הדבקת כתר לאחר טיפול שורש ומבנה. ובסוף הטיפול לאחר הדבקת הכתר הרופא נזכר שהוא צריך לעשות איזה שהיא סתימה קטנה בשן סמוכה ובלי לקבל את הסכמתי הוא ניסה לחלץ את הכתר בכח רב ללא הצלחה. ואחרי זה הוא עשה את הסתימה בלי להוציא את הכתר. העניין הוא שמאז הטיפול יש לי נפיחות מתחת לכתר ואתמול קיבלתי אבחנה מהרופא המומחה שעשה לי את הטיפול שורש שעשה צילום ואמר שמדובר בחשש לסדק ורטיקלי ובמידה והנפיחות לא תעבור בעוד מס' חודשים עלי לבצע עקירה. כעת אני מאוד חוששת שהסדק נגרם בעקבות נסיון החילוץ הכושל של הכתר והלחץ האגרסיבי שהופעל על השן אבל כרגע אין לי אפשרות להוכיח את זה האם לדעתך במידה ויתברר שאכן מדובר בסדק, תהיה לי עילת תביעה בגין טיפול רשלני? והאם אני זכאית לדרוש מהרופא המטפל את הצילומים שהוא עשה לי במהלך הדבקת הכתר כדי להוכיח שעד נסיון החילוץ הכושל הכל היה תקין? לתשובתך אודה.

  השב
 • 18:53, 26 באוגוסט 2015

  שלום ריקי. שבר ורטיקלי קשה מאד לראות בצילום ולכן גם אם תקבלי את הצילומים (והוא חייב למסור לך אם תבקשי) יהיה קשה להוכיח ממה נגרם השבר האם מטיפול השורש או כתוצאה מהלחץ.
  תרגישי טוב.
  גיורא

  תגובה
 • 16:43, 27 באוגוסט 2015

  שלום,.
  רק רציתי להבהיר שבין טיפול השורש עד הדבקת הכתר חלפו חמישה חודשים ולא היתה לי שום נפיחות בחניכיים. הנפיחות התחילה רק לאחר הדבקת הכתר ונסיון החילוץ הכושל. האם עדיין יתכן שהסדק נגרם במהלך טיפול השורש?

  תודה רבה.

  תגובה
 • 13:17, 28 באוגוסט 2015

  שלום ריקי: קשה לדעת כי גם סדק/שבר בשל טיפול השורש לא מתגלה בהכרח מיד ולעיתים הדבר מתגלה רק לאחר חודשים. אני מציע להתייעץ עם רופא שיניים מומחה לגבי הגורם לסדק.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלון קורן מידן

מנהל הפורום: עו"ד אלון קורן מידן

רופא שיניים משנת 1989. עסק בתחום שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת וטיפולי שורש במסגרת מרפאות שיניים פרט
למידע נוסף

077-4243010 חיוג
הודעה

פורום רשלנות רפואית בתחום השיניים יעסוק במתן הכוון לתובעים ו/או לנפגעים בנזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית בתחום.
מנהל הפורום יענה על שאלות בכל הנוגע לתחום וייעץ לשואלים לגבי כדאיות הגשת תביעה או לאו.
כידוע, תחום זה הינו בעל מספר התביעות הרב ביותר. אולם לא בכל מקרה כדאי להגיש תביעת רשלנות רפואית בתחום זה.
יש לבדוק כל מקרה לגופו החל מאיסוף הרשומה הרפואית הכוללת גם צילומים אבחנתיים לפני טיפול וצילומים אקטואליים, כל טפסי ההסכמה מדעת וכו'.