אפליה במועדונים - פורום אפליה במועדונים

שאלה חדשה
 • אפי

  נשלח ע"יאפי 21:29, 3 במרץ 2013

  שלום עו"ד מייק, איך אוכל לדעת אם טענה של מסיבה פרטית היא נכונה כאשר אומרים כזו? כבר כמה פעמים חברים שלי ואני לא הצלחנו להכנס למקום מסוים ותמיד טוענים שזה מקום עם מסיבות פרטיות. תודה!

  השב
 • 13:45, 6 במרץ 2013

  אפי שלום וברכה,

  לא פעם, עורכי מסיבות משתמשים בתירוץ זה -"המסיבה פרטית למוזמנים בלבד" ולא בכדי, כיוון שטענה זו מהווה הגנה עקרונית לפי החוק כנגד טענת אפליה, אך זו כמובן טעונה הוכחה.

  ככלל, אם המקום בו נערכת המסיבה הינו מקום אשר עורך מסיבות הפתוחות לקהל הרחב כדרך קבע ולא הגדיר בתקנון שלו ו/או פרסום אחר, כי המסיבות שהוא עורך הן פרטיות, סביר שהמסיבה אליה הגעת אינה פרטית.

  הדרך הטובה ביותר להוכיח, כי מסיבה אינה פרטית היא - אם עורכי המסיבה פרסמו אותה לציבור, כגון: פרסום בפייסבוק (הפתוח לכולם), חלוקת פליירים ועוד.

  בהצלחה,
  עו"ד מייק

  תגובה

הפורום יעסוק באפליה במועדונים ומקומות ציבוריים. הפורום ידון בסוגי אפליה וההתמודדות אותם בראי הרשות: המחוקקת, השופטת והמבצעת.  
במטרת החוק והכלים הגלומים בו בכדי לצמצם את תופעת האפליה בישראל.
דרכי התמודדות בשטח עם מקרי האפליה על כל צורותיהם.
מטרת הפורום היא ללמד את הציבור בכדי שיכיר ויעמוד על זכויותיו בהיתקלו בתופעת אפליה, בין אם הוא עצמו מופלה ובין אם אחר, לתת כלים כיצד לפעול במקרה של אפליה, כיוון שלא אחת האדם המופלה פשוט לא מודע לאפשרויות הפעולה שלרשותו וכך נוצר מצב שאדם הופלה, אך לא יכול להוכיח זאת ולהגביר את המודעות בציבור לתופעה ולדרכי אכיפת החוק עליה.