לתבוע את הסלקטור או את המועדון? - פורום אפליה במועדונים

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 11:06, 27 בספטמבר 2016

  שלום הגעתי למסיבה פרטית שהוזמנתי אליה וכשהגעתי הסלקטור לא נתן לי להיכנס בטענה שהגעתי באיחור ואחרי השעה 23:00 לא מכניסים אנשים אבל זה לא היה נכון כי נשארתי במקום וראית את הסלקטור מכניס אנשים אחרי השעה וכשהתעמתתי איתו על זה הוא לא התייחס אליי ונפנף אותי ולא רצה שאתקרב אליו. התחלתי לשים לב שהאנשים שהגיעו אחריי ומכניסים אותם הם יותר בהירים ממני ואז הבנתי למה הוא לא מכניס אותי. יש לי את השם של הסלקטור. אם אני אחליט לתבוע האם אני מגיש תביעה אישית נגד הסלקטור או נגד המועדון?

  השב
 • 14:04, 13 באוקטובר 2016

  לפי הדברים שעולים מפנייתך מדובר באפליה ובגינה ניתן לתבוע את המועדון וגם את הסלקטור עצמו (באותו כתב התביעה). בכל מקרה חובת ההוכחה היא עלייך שהייתה אפליה. כלומר אתה צריך להוכיח שאותך לא הכניסו ואחרים, שהגיעו גם כן באיחור (הגיעו בשעה יותר מאוחרת ממך), נכנסו ללא כל בעיה.

  תגובה

הפורום יעסוק באפליה במועדונים ומקומות ציבוריים. הפורום ידון בסוגי אפליה וההתמודדות אותם בראי הרשות: המחוקקת, השופטת והמבצעת.  
במטרת החוק והכלים הגלומים בו בכדי לצמצם את תופעת האפליה בישראל.
דרכי התמודדות בשטח עם מקרי האפליה על כל צורותיהם.
מטרת הפורום היא ללמד את הציבור בכדי שיכיר ויעמוד על זכויותיו בהיתקלו בתופעת אפליה, בין אם הוא עצמו מופלה ובין אם אחר, לתת כלים כיצד לפעול במקרה של אפליה, כיוון שלא אחת האדם המופלה פשוט לא מודע לאפשרויות הפעולה שלרשותו וכך נוצר מצב שאדם הופלה, אך לא יכול להוכיח זאת ולהגביר את המודעות בציבור לתופעה ולדרכי אכיפת החוק עליה.