ויתור על אפוטרופוסות - פורום זוגות חד מיניים

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 00:03, 4 בינואר 2015

  ידידה מאוד טובה שלי הסכימה לשמש לי ולבן זוגי אם פונדקאית. אנחנו מתכננים להיכנס להריון בצורה טבעית, ללא חוזים. האם תוכל האם לאחר הלידה לוותר על האפוטרופוסות הטבעית שלה על מנת שבן זוגי יוכל לאמץ את הילד כאביו השני? האם תמיכה כספית באם במהלך ההריון ולאחריו יכולה להיתפס כעבירה? (שאנחנו כביכול קונים ממנה את הילד). תודה רבה, עידו

  השב
 • 16:02, 14 בינואר 2015

  שלום רב,

  נושא הפונדקאות מוסדר בחוק, וכל פעולה שנעשית שאינה בהתאם להוראות החוק היא עבירה פלילית אשר עלולה להוביל לעונשים כבדים. (בנוסף, אם אתם נכנסים להריון בצורה טבעית, זה לא נקרא פונדקאות ).

  כמו כן, על מנת שבן זוגך יוכל לאמץ, צריך שביהמ"ש ישלול את זכות ההורית הטבעית של האם על הילד, וזה רק במקרים קיצוניים, מה גם שהאמא צריכה לוותר על בנה שנולד.

  ביהמ"ש לא ישלול את זכות ההורית מהאם רק בגלל שבן זוגך ירצה לאמץ את הרך שיוולד.
  אם ברצונכם בהליך פונדקאות, לצערי, כיום, ניתן לעשות זאת רק בחו"ל.

  בהצלחה
  לייעוץ נוסף ניתן ליצור קשר טלפוני עם משרדי 077-3313238

  תגובה
 • 11:19, 2 בפברואר 2015

  המון תודה על המענה.
  השאלה מתייחסת להריון טבעי ולא לפונדקאות, כמו כן, השאלה מתייחסת לכך שהאם פונה מיוזמתה בבקשה לוותר על בנה שנולד תוך הדגשה שאינה מעוניינת בו. כלומר - ויתור על אפוטרופסות מרצון.
  האם מהלך שכזה יכול להיתפס בבית המשפט כעבירה ושלילת בקשת האם?

  תגובה
 • 13:43, 2 בפברואר 2015

  שלום

  כפי שציינתי לעיל, באם אתה זקוק לייעוץ משפטי, הנך מזומן ליצור קשר טלפוני עם משרדי ונשמח לסייע לך.

  תגובה

תחום החד מיניים במשפט הולך ותופס תאוצה רבה בעולם בכלל ובישראל בפרט. הידעת, כי מדינת ישראל היא בין המדינות הממוקמות במקומות הראשונים בהענקת זכויות לחד מיניים? כיום, כאשר כמעט לכל אחד מאיתנו יש מכר / בן משפחה השייך לקהילה החד מינית מתעוררות שאלות רבות ומגוונות, האם זכויות החד מיניים שקולות לזכויות של זוגות אחרים?

הפורום עוסק במכלול הנושאים המשפטיים הקשורים לחד מיניים במשפט, לרבות נישואין וגירושין, משמורת והסדרי ראייה, פונדקאות, אימוץ, מרשם האוכלוסין, מזונות, צוואות וכו'.