מסגרות טיפוליות מעשיות - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • זהבה

  נשלח ע"יזהבה 09:41, 15 באוקטובר 2013

  שלום האם אתה מכיר מסגרות טיפוליות מעשיות לנגמלים הכוונה לטיפולים כמו ריפוי בעיסוק וכו' מסוג זה? האם הם מיועדים לאנשים מבוגרים גם?

  השב
 • 21:54, 15 באוקטובר 2013

  מצטער זהבה אבל לא הבנתי את שאלתך...תוכלי להרחיבה ולפרט אותה?

  תגובה
 • 09:46, 17 באוקטובר 2013

  כפי שכתבתי, מסגרות כמו ריפוי בעיסוק, רכיבה על סוסים וכו' שיש בהם רק מכורים לשעבר בוגרים
  תודה

  תגובה
 • 21:36, 17 באוקטובר 2013

  זהבה שלום, מצטער אבל אני מכיר מסגרות טיפוליות מקצועיות ולא טיפוליות מעשיות. אני חושב שבכל מקרה כדאי להגיע עם הפונה לאבחון מקצועי שיערוך עבורו את תוכנית הטיפול המיטבית.

  תגובה
 • 09:31, 23 באוקטובר 2013

  "אחווה" שבאלפי מנשה, הינו מקום דיסקרטי, מקצועי ואינטימי, המאפשר עבודה טיפולית לאנשים שלא יכולים ולא מעוניינים להיחשף בפני קבוצות גדולות של אנשים. מצו"ב הקישור http://www.תחליטאחווה.co.il/

  תגובה
 • 09:37, 23 באוקטובר 2013

  עורכי דין מתחום הפלילי והתעבורה פונים אלי בתהייה, כיצד לא הכירו את האפשרות להפנות לבניית תוכנית טיפולית, מעקב אחר שתנים נקיים בשתן, וכתיבת חוות דעת מקצועית לביהמ"ש, למומחים בתחום הפרטי. אז כלי מקצועי כזה חשוב שיימצא בארגז הטיפולי של כל עו"ד. וכך על ידי הפניה מוסכמת מקצין המבחן, יכולה להימנע מהפונה שלהם אי נעימות רבה בחשיפה למקומות טיפול ציבוריים, במתן שעון זמנים גמיש יותר, מידיות ומקצועיות בשרות.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.