השפעות של מעשן כבד עליו ועל הסביבה שלו - פורום ייעוץ לגמילה מהתמכרות לסמים ואלכוהול

שאלה חדשה
 • אחינועם

  נשלח ע"יאחינועם 12:03, 26 בפברואר 2014

  חבר שלי מעשן חשיש מבקבוק מאז 16 שנה. אני היכרתי אותו לפני חצי שנה מעשן כמובן. הוא מעשן 3 פעמים ביום ולפעמים יותר. נראה שזה לא משפיע עליו לרעה בחיי היום יום אבל רציתי לדעת עד כמה זה יפגע בו ובי בעתיד בטווח הארוך כשהוא יהיה יותר מבוגר ואולי יהיו לנו ילדים... אם לא ירצה להפסיק לעשן זה יכול לפגוע גם בי כמעשנת פאסיבית ובילדים שנמצאים בסביבה שלו ונולדים למעשן כבד?

  השב
 • 14:57, 26 בפברואר 2014

  אחינועם שאלתך טובה ומורכבת מכמה שאלות. הייתי אומר כך, א. עישון פאסיבי ידוע כעישון מזיק ועישון פאסיבי של גראס משפיע גם כן. גם כלב הנמצא בבית של מעשני סמים יכול להיות מושפע כמעשן פאסיבי, מכאן שסביר להניח שילדיכם העתידיים יושפעו גם כן . ב. לא כתבת כמה שנים אתם מכירים, אבל הייתי שואל אותך האם חברך מבטא את האופטימום של יכולותיו או שלא. להערכתי עישון כבד של סמים משפיע קשות על מימוש הפוטנציאל ההשכלתי, השכלי והתפקודי שלו. ג. עישון, במידה ומדובר על גראס/מריחואנה, משפיע בין היתר גם על קורדינציה ורפלקס, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בתגובות מאוחרות בנהיגה - לפיכך גם הוא גורם סיכון לך ולמשפחתך העתידית. הייתי ממליץ לך לפנות לייעוץ מקצועי שיסייע לבן הזוג שלך להיגמל מהעישונים.

  תגובה
הפורום מיועד למכורים לשעבר, מכורים בהווה ומשפחותיהם. דיון בפורום יכול לכוון ולסייע לעו"ד לתעבורה, נזיקין, קציני מבחן , רופאי משפחה, יועצות ביה"ס, ולסנגוריה הציבורית על הכוונה ראשונה לטיפול, גמילה וייעוץ לצורך בניית תוכנית טיפול ושיקום של נפגעי התמכרויות והאלכוהול ולבני משפחותיהם. נדון בבניית תוכנית שיקום ומעקב לדרישות בית המשפט כולל בדיקות שתנים לניקיון מסמים בקליניקה פרטית, התייעצות בסוגי סמים פסיכו אקטיביים שונים, המלצה על מקומות גמילה, טיפול ושיקום על פי הכרות עם נפגע העברה וההתמכרות.