לפני הצטרפות לקבוצה - פורום קבוצות רכישה

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 08:54, 10 ביולי 2013

  חברים הציעו לי להצטרף לקבוצת רכישה לאיזה פרטים אני צריך לשים לב כדי לכסות את עצמי לפני שאני מתחייב?

  השב
 • 17:28, 10 ביולי 2013

  ליאור שלום

  עליך להיפגש עם מארגני הקבוצה ולהתרשם מהם.

  עליך לברר תחילה מול מארגני הקבוצה מה המצב התכנוני של הקרקע. מה ניתן לבנות , האם הוגשו היתרי בניה, באיזה שלב הקבוצה נמצאת מבחינת רכישת הקרקע.

  לברר מה המחיר המשוער וכמה אחוזים יש בשביל סטיות מהמחיר לעיתים יש הפתעות כמו שינוי מע"מ או עליה בתשומות ולחילופין לעיתים (נדיר) המחיר הוא זול יותר, כמה הון ראשוני נדרש, אילו בטחונות נותנים מארגני הקבוצה כמו למשל רישום הערות אזהרה ע"ש חברי הקבוצה מיד לאחר הרכישה, שמירת הכספים עבור הרכישה בחשבון נאמנות ספציפי שייפתח לטובת חברי הקבוצה ונוהל ע"י עו"ד בנאמנות.

  עליך ללמוד את הנושא לאחר פגישות עם מארגני הקבוצה ואז לדרוש לקבל מידע מעוה"ד שמלווה את הקבוצה מה המצב המשפטי והיכן הדברים עומדים.

  זה על קצה המזלג.

  בברכה ותתחדש
  עו"ד משה גליקו

  עליך לדאוג שסכום בגין בקשת ההרשמה לא יהיה גבוה מידי כי לעיתים הוא לא מוחזר כך שהסיכון המיידי יהיה מינמאלי.

  תגובה

טרנד קבוצות הרכישה מהווה כיום כ 12%-15% מכלל הבנייה בארץ. מדובר בנתח לא מבוטל ובציבור קונים גדול. אולם מדובר בתחום "פרוץ" שבו מתפקדים "מארגני קבוצות" אשר רבים מהם אינם מקצועיים במידה הנחוצה ועל כך לא חסרים סיפורים בעיתונות.
כעו"ד המלווים מארגני קבוצות רכישה בכל הארץ אנו מביאים בפורום זה מאגר ידע גדול אשר באמצעותו נוכל לתרום לאלה המעוניינים להצטרף לקבוצת רכישה ולאלה המתעניינים בתחום.