נכות כללית ורצון לעבוד - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • דינה

  נשלח ע"ידינה 10:16, 25 במרץ 2014

  שלום רב. אישרו לי עקב בעיות רפואיות 100 אחוז אובדן כושר עבודה ו58 אחוז נכות רפואית זמנית לשנה. אני מובטלת כחצי שנה ובועדה הרפואית ראו כי אני לא עובדת ולא מסוגלת כרגע לעבוד . שאלותיי הן: 1. אם אתחיל לעבוד בשכר של כ3800 ש"ח האם יקראו לי שוב לועדה בכדי לבדוק את אחוזי אובדן כושר העבודה שלי ויש סיכוי שיורידו את האחוזים מתחת ל100 אחוז ? 2. בכמה תפגע הקצבה שלי במקרה כזה? 3. האם לדעתך באם אעבוד הסיכוי שלי בועדה הרפואית בעוד שנה לקבל אחוזי נכות ואחוזי אובדן כושר עבודה קטנים (בגלל שיראו שיצאתי לעבודה ). 4. האם חוק לרון הוא באיזה שהוא מקום מלכודת לעובד כלומר מעודד לצאת לעבודה ומצד שני מעודד אותם גם לקרוא לועדה רפואית ולהפסיק או להקטין את הקצבה ? 5. מהי קצבת עידוד ובאיזה מקרים היא נתנת ולכמה זמן? סליחה על השאלה הארוכה אודה לתשובה . דינה

  השב
 • 23:47, 31 במרץ 2014

  דינה שלום
  אכן שאלותייך רבות ומצריכות הבנה לעומק של עובדות עניינך.
  הינך מוזמנת לתאם פגישה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?