סכום קצבת נכות זמנית נמוך מדי - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 20:23, 25 במרץ 2014

  שלום אני בן 24 מקבל יותר משנתיים קצבה נכות זמנית שבשנה האחרונה האחוזים עלו ל100 אובדן כושר עבודה ו68 נכות רפואי ואני מקבל נכון להיום קצבה של בערך 2450, ניסיתי לעבוד תקופה ולא הצלחתי אחרי שבוע יצאתי מהעבודה ,וסכום הקצבה קצת מדאיג לעתיד שלי כי גם לעבוד אני לא מצליח ורציתי לדעת אם אני יכול לקבל קצבה גבוהה יותר ???כלומר עם עורך דין ,כמו שאני רואה בפרסומות של חברות זכותי ,לבנת פורן וכו... שאנשים מקבלים קצבאות בסכומים גבוהים יותר. תודה רבה

  השב
 • 23:33, 31 במרץ 2014

  דוד שלום
  הייתי מציע לך להתייחס בעירבון מוגבל למה שנאמר בפרסומות ולסכומים שנזרקים בהן.
  במקרים הקשים יותר של אדם נכה התלוי בסובבים אותו קיימת אפשרות לקבל קצבת שירותים מיוחדים. קיימות 3 דרגות של תלות וגובה הגמלה בהתאם למידת התלות. קצבת שירותים מיוחדים מלאה הינה 150% מקצבת נכות רגילה, קרי כ- 3,600 ₪ נכון להיום מעבר לקצבת הנכות אותה אתה כבר מקבל. אפשרויות נוספות יכולות להיות שיקום מקצועי, הנחות בגופים שונים מכח היותך נכה, ובמידה והנכות הינה בגין הרגלים, יתכן שגמלת ניידות.

  תגובה
 • 17:48, 16 ביוני 2014

  בד"כ אנשים שמקבלים סכומים גבוהים הם לא רק נכים אלא גם נשואים בעלי משפחה והורים לילדים ,ובהתאם לזה הקיצבה שלהם גבוהה יותר, הינך יחיד ולכן הקיבצה שלך יותר נמוכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?