מחלה פנימית לא רואים אז למה רופא כירוגי צריך לגעת בי ? - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 11:32, 1 באפריל 2014

  לי יש כמה בעיות שמשפיעות לי על התנהלות החיים אני מזה כבר שנים סובלת מכמה דברים והמצב הולך ומחמיר ... לא רציתי לבקש שום עזרה כל הזמן הזה של ה 8 שנים . לא הצלחתי לעבוד ושלמתי ביטוח לאומי כמו אלה שלא עובדים ,כיום אהגשתי נכות לביטטוח לאומי מפחד דודתי נפטרה צעירה ממחלת הסרטן סבתי נפטרה ממחלת הסרטן ואני חוששת שזה יבוא ... יש לי רפלוקס בקע סרעפתי דלקת בוושט עם מספר ארוזיות שיכולולת להפוך לסרטני כך אמר הרופא וכתב כל שנה אני הולכת להוצא אותם. בוועדה מביאים לי רופא כירוגי .. מה כבר יכול לבדוק ? יש את כל המסמכים איך הוא יכול לבדוק אם זה כל כך כאב לי כשנוגעים בי כואב לי עולה לי גוש גדול ויש לי קשיי בליעה נוראים לא נהנת מהאוכל .... ונוסך אני מתביישת לצאת מהבית , בגלל מערכת המעיים והקיבה יצא לי כתמים מפחידים על הפנים וזה נראה נורא.

  השב
 • 18:18, 8 באפריל 2014

  שירה שלום
  מי שמחליט על הנכות הרפואית מטעם הביטוח הלאומי הוא רופא הועדה. זו הפרוצדורה, ואין לך ברירה אלא לעבר אותה. כמובן שבזמן הועדה רצוי שתספרי לרופא הבודק על הכאבים והרגישויות, הן על מנת להמחיש לו עד כמה את סובלת, והן על מנת למנוע עד כמה שניתן כאבים וסבל בזמן הבדיקה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?