האם אחוזי הנכות תקפים לזמן מוקצב? - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • ס'

  נשלח ע"יס' 10:55, 4 באפריל 2014

  קיבלתי מהוועדה הרפואית כ20 אחוזי נכות,הייתי אצל פקידת שיקום ובררתי על שיקום מקצועי. הפקידה אמרה לי להביא אישור מהפסיכיאטר שאני רשאית להתחיל ללמוד להצליח בלימודים אקדמיים/תעודה אך טרם נתתי לה. מס' שאלות יש לי ואשמח אם תענה לי אני כבר זמן מה תוהה האם זה ניתן. 1 .האם יש אפשרות לעבור מס' הכשרות במימון הביטוח הלאומי, זאת אומרת- תעודת מקצוע ולאחר מכן בהמשך תואר ראשון. אני מתלבטת איזה תחום של תואר ראשון כדאי לי ללמוד ומעוניינת כרגע בתעודת מקצוע -קורס איפור מקצועי. האם ניתן לממן את שניהם ? השאלה ה-2 ,האם אחוזי הנכות תקפים לזמן מוקצב(20%)או שניתנים לנצח ? תודה רבה לך. ושתהיה שבת שלום

  השב
 • 22:44, 8 באפריל 2014

  שלום רב
  פורום זה מתרכז בנושאי נכויות וועדות רפואיות ולא בדקויות הנוגעות לשיקום מקצועי.
  גם כאשר הנכות קבועה יש לנפגע זכות לבקש בדיקה חוזרת אחת לתקופה, וגם הביטוח הלאומי יכול ליזום בדיקה חוזרת. לפיכך, הקביעה אינה לנצח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?