תוספת ל- 86.3 אחוזי נכות לאחר ועדה - פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 13:12, 4 באפריל 2014

  לאבא שלי היה 86.3 אחוזי נכות עכשיו לאחר הועדה הוא קיבל תוספת של עשרה אחוז בשקלול מזה אומר עשרה אחוז בשקלול? האם זה אומר שזה סה״כ מ מעל 90 אחוז? מזה השכלול?

  השב
 • 22:53, 8 באפריל 2014

  מאיר שלום
  על מנת לענות במדוייק לשאלתך יש לעיין בפרוטוקול ועדה רפואית מהעבר ובפרוטוקול העדכני. עקרונית, משמעות השיקלול היא דרך חישוב הבאה לוודא כי נפגע לא יקבל נכות של למעלה מ- 100% ולצמצם את משקלן היחסי של הנכויות. לצורך הדוגמה, אם לנפגע נקבעו 2 סעיפי ליקוי, האחד של 20% והאחר של 10% אזי הנכות המשוקללת תהא 28% - הנכות הגבוהה יותר נלקחת במלואה, ואילו זו הגבוהה ביותר אחריה מחושבת מתוך המכסה שנותרה (מתוך 80% הנותרים, קרי 10%*80%=8%) וכך הלאה, אם קיימות נכויות נוספות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?